Termeni si conditii

Termeni si conditii

1. Generalitati
Acesta este website-ul oficial al Imperial Scoala De Soferi .

Conditiile de utilizare se refera exclusiv la website-ul www.imperialscoaladesoferi.ro
In cazul in care nu sunteti de acord cu conditiile de utilizare a website-ului care implica si prelucrarea datelor cu caracter personal de catre Imperial Scoala De Soferi, va rugam sa nu utilizati acest site.

Accesul la prezentul site precum si folosirea acestuia este permisa numai in concordanta cu termenii si conditiile de mai jos,  precum si cu prevederile legale aplicabile in acest domeniu.
Acest  site a fost realizat in scopul de a asigura tuturor celor interesati de servicii de recrutare de personal informatii cu privire la acestea. Prin accesarea/utilizarea acestui site nu se pot efectua comenzi online.

2. Conditiile de utilizare a website-ului
Drepturile de autor asupra intregului continut al acestui website sunt proprietatea exclusiva a Imperial Scoala De Soferi.
Continutul site-ului www.imperialscoaladesoferi.ro nu poate fi reprodus, modificat, transferat, distribuit, republicat, copiat sau transmis in orice forma, incluzand dar nelimitandu-se la forma electronica,  fara permisiunea prealabila, scrisa, a Imperial Scoala De Soferi.
Materialele publicate si continutul www.imperialscoaladesoferi.ro pot fi utilizate numai in scop informativ, fiind interzisa comercializarea acestora.

3. Date contact

Telefon: 0729 103 575 Adresa: Sos. Giurgiului Nr. 45, Sector 4, Bucuresti

4. Continutul site-ului
Informatia continuta in acest site are caracter informativ si a fost introdusa cu buna credinta. Imperial Scoala De Soferi nu isi asuma raspunderea in cazul in care informatiile continute in acest site nu sunt complete si exacte.
Imperial Scoala De Soferi nu este responsabila pentru prejudiciile ce pot fi  create ca urmare a folosirii neautorizate a informatiilor de pe www.imperialscoaladesoferi.ro.
Imperial Scoala De Soferi nu este responsabila pentru eventualele costuri si/sau pierderi de orice fel suportate/rezultate ca urmare a folosirii informatiilor de pe  www.imperialscoaladesoferi.ro.
Imperial Scoala De Soferi nu isi asuma responsabilitatea  cu privire la eventualele disfunctionalitati de orice fel ale www.imperialscoaladesoferi.ro, cum ar fi, dar fara a se limita la: suspendarea sau intreruperea functionarii site-ului, imposibilitatea accesarii acestuia, etc.
Imperial Scoala De Soferi isi rezerva dreptul de a modifica continutul, structura  si conditiile de accesare a www.imperialscoaladesoferi.ro in functie de schimbarile ce au loc cu privire la serviciile si ofertele postate pe site.
Imperial Scoala De Soferi nu isi asuma responsabilitatea pentru autenticitatea informatiilor postate de terti pe www.imperialscoaladesoferi.ro.

5. Protectia datelor cu caracter personal
Datele obtinute de catre Imperial Scoala De Soferi, in cazul in care accesati acest website pot fi prelucrate in scopul promovarii si imbunatatirii produselor si serviciilor sale.

Prin acordul dumneavoastra exprimat prin accesarea si utilizarea www.imperialscoaladesoferi.ro datele cu caracter personal, precum si orice alte informatii furnizate in acest mod, pot fi stocate si utilizate de Lotus HR in scopul constituirii unei de baze de date .

6. Confidenţialitate
6.1. Generalitati.
Prin prezentul dorim sa va asiguram ca luam toate masurile pentru ca vizita pe site-ul nostru sa nu aiba consecinte pe care nu le puteti anticipa.
Pentru orice intrebare sau nedumerire in privinta termenilor utilizati mai jos sau asupra modului in care intelegem sa pastram confidentialitatea datelor dumneavoastra, va rugam sa ne contactati la urmatoarea adresa de email : office@imperialscoaladesoferi.ro.

6.2. Ce informatii colectam de la dumneavoastra
www.imperialscoaladesoferi.ro colecteaza informatie de la utilizatorii sai in urmatoarele modalitati : direct de la utilizator, din rapoartele traficului inregistrat de serverele care gazduieste site-ul lotushr.ro, precum si prin intermediul cookie-urilor.
Informatie furnizata direct de utilizator:
Atunci cand solicitati un serviciu furnizat de www.imperialscoaladesoferi.ro, vi se solicita numele, telefon,  adresa de e-mail si va putem cere alte informatii personale.
Informatie din raportul de trafic al serverului:
Atunci cand vizitati un site web, dezvaluiti anumite informatii despre dumneavoastra, ca adresa IP a dumneavoastra, ora vizitei, locul de unde ati intrat pe site-ul www.imperialscoaladesoferi.ro. Ca si alti operatori, www.imperialscoaladesoferi.ro inregistreaza aceasta informatie.
Cookie-uri:
Pentru a oferi un serviciu personalizat utilizatorilor, www.imperialscoaladesoferi.ro poate folosi cookie-uri pentru a facilita stocarea si urmarirea preferintelor clientilor. Spre exemplu, cookie-uri pentru a va putea identifica si pentru a va putea furniza informatii si servicii bazate pe preferintele pe care vi le-ati exprimat in vizitele dumneavoastra anterioare. Totodata, eventuale alte retele de publicitate online pot folosi cookie-uri pentru a putea adapta mesajele publicitare in functie de preferintele dumneavoastra. Cookie-urile sunt fisiere de tip “.txt”, oferite browserului dumneavoastra de un server web si stocate apoi pe hard-discul computerului dumneavoastra. Folosirea cookie-urilor este un standard actual la multe dintre site-urile importante pe care le vizitati. Majoritatea browserelor sunt setate sa accepte cookie-uri. Daca insa preferati acest lucru, puteti reseta browserul dumneavoastra fie sa va anunte ori de cate ori primiti cate un cookie fie sa refuze chiar acceptarea cookie-urilor. Trebuie insa sa aflati ca unele sectiuni ale siteului nostru nu vor putea fi vizualizate normal daca ati setat browserul dumneavoastra sa respinga cookie-urile.
Va informam ca, orice informatii personale pe care le dezvaluiti in mediul de comunicare online, indiferent de tipul comunicarii, pot fi usor dezvaluite/ colectate si folosite de persoane neautorizate.
www.imperialscoaladesoferi.ro face tot posibilul sa protejeze informatia dumneavoastra personala, dar nu va poate asigura sau garanta securitatea oricarui tip de informatie pe care ni-l transmiteti, astfel incat transmiterea informatiei intr-un mediu inadecvat se face pe propriul dumneavoastra risc.

6.3. Modul de folosire a informatiei
www.imperialscoaladesoferi.ro foloseste informatia colectata de la dumneavoastra, in functie de tipul de informatie transmisa:
– Informatie furnizata direct de utilizator: aceasta informatie este folosita doar in scopul personalizarii serviciilor oferite acestuia;
– Informatia colectata din raportul de trafic al serverului www.imperialscoaladesoferi.ro: www.imperialscoaladesoferi.ro colecteaza de asemenea adresele IP ale utilizatorilor sai in scopul administrarii sigure a sistemului nostru informatic si in scopul evitarii activitatilor infractionale;

6.4. Cine are acces la informatia colectata de la utilizator
Prin exceptie de la situatiile expuse mai sus, www.imperialscoaladesoferi.ro nu va dezvalui informatii identificabile personal despre utilizatorii sai catre terte parti fara a primi mai intai consimtamantul expres al utilizatorilor in aceasta privinta.
Cu toate acestea, www.imperialscoaladesoferi.ro poate dezvalui informatii identificabile personal atunci cand legea prevede expres acest lucru sau cand acest lucru este necesar pentru protejarea drepturilor si intereselor lotushr.ro sau ale tertilor.
In concluzie, atunci cand accesati site-ul www.imperialscoaladesoferi.ro si sunteti rugat sa ne dezvaluiti informatii despre dumneavoastra, veti dezvalui aceste informatii doar site-ului lotushr.ro, cu exceptia cazului cand informatia respectiva este oferita in parteneriat cu un alt site sau serviciu, in acest din urma caz, urmand sa fiti informat asupra acestui lucru. Daca nu doriti ca aceste date ale dumneavoastra sa fie partajate, puteti proceda in consecinta prin a nu permite transferul datelor, prin neutilizarea acelui serviciu specific.
Daca alegeti insa sa acceptati partajarea datelor, trebuie sa intelegeti ca funizorii serviciului in parteneriat pot avea practici diferite de confidentialitate si de colectare a datelor. www.imperialscoaladesoferi.ro nu are controlul acestora si nu poate garanta asupra aspectelor juridice pe care le implica folosirea unor astfel de practici.

7. Acord
Clientul declara ca a citit si ca a acceptat acesti Termeni si conditii. Utilizarea acestui site implica acceptarea neconditionata a acestor termeni si conditii.
In cazul in care nu sunteti de acord cu acesti termeni si conditii, va rugam sa nu accesati acest site.

 

Daca aveti nelamuriri privitoare la utilizarea datelor voastre pe acest site, va rog sa scrieti pe adresa de e-mail mentionata in pagina de contact.

De asemenea, iti recomand sa citesti si: Politica de Confidentialitate , Politica cookies ,  GDPR

www.imperialscoaladesoferi.ro  isi rezerva dreptul de a schimba şi actualiza în orice moment conţinutul website-ului www.imperialscoaladesoferi.ro, precum si Politica de confidentialitate fara nici un fel de notificare prealabila.

Ultima actualizare: 25.05.2018